.
Newsy
Forum
Klub
Zapisz się
Klubowicze
Partnerzy
Spoty
Kalendarz imprez
Galerie
Porady
Warto wiedzieć
Artykuły
Filmy
Ksiega Gości
Linki
Kontakt

Logowanie

 .
.

 

 

 


 

T  U  N  I  N  G   P  O  R  A  D  Y   

"Design zderzaka"

Tym razem proponuję wykonanie wymarzonego zderzaka, którego nigdzie się nie kupi. Będzie to wyrób jeden jedyny i co najważniejsze będzie idealnie trafiał w nasze gusta stylistyczne 

Wytłumaczę na przykładzie zderzaka z Meganki. 

1. Trzeba wiedzieć, co chce się zrobić (projekt) 
2. Oryginalny zderzak, który będzie trzeba ostro ponacinać a wręcz mocno sfatygować żeby żywica, włókno i szpachla dobrze się trzymały 
3. Jakieś inne stare, połamane zderzaki z zaprzyjażnionego zakładu blacharskiego 

Start 

1. Z kawałków plastików dorabiamy elementy, które zmienią kształt zderzaka i dobrze te kawałki traktujemy szlifierką kątową żeby miały poszarpaną powierzchnię. 

2. Układamy te kawałki w odpowiednich miejscach i przyklejamy je za pomocą żywicy i włókna (elementy "stojące" najłatwiej przyłapać jakimś mocnym klejem - np Poxipolem ale tylko przyłapać-nie przyklejać ) Tak, jak na tym foto: 3. Jak robimy jakieś boczne wloty, to wycinamy je w zderzaku, dorabiamy z plastiku elementy uzupełniające i tak samo traktujemy żywicą i włóknem tak, jak poniżej. 4. Czekamy aż to dobrze wyschnie i możemy zacząć nakładać szpachlę z włóknem 5. Nigdy nie wolno nakładać za jednym razem grubej warstwy szpachli. Nakładać więcej cienkich warstw!!! 

6. Po każdym nałożeniu szpachli szlifujemy powierzchnię żeby wyłapać ewentualne zagłębienia i nierówności. Do szlifowania używać klocków-nigdy ręki bo porobią się góry i doliny. 

7. Po pewnym czasie zderzak zacznie nabierać kształtów 8. Na końcu nalezy użyć szpachli wykańczającej-bardzo dobrze wypełnia wszelkie rysy i pięknie się ją nakłada. Ewentualnie żeby skrócić czas obróbki używamy szpachli natryskowej-na końcu tryśnie się nią z pistoletu cały zderzak i problem z głowy :-) 

9. Podczas finalnego szlifowania należy dopracować wszystkie szczegóły-zaokrąglenia na kantach, dopieścić kształty 10. Trysnąć podkładem, lakierem i gotowe Im dokładniej powycinamy dodatkowe kawałki plastiku tym mniej zużyje się szpachli i zaoszczędzi się czas na obróbce. 
Zderzak tu przedstawiony był obniżany. Akurat do niego idealnie podpasował dół zderzaka z Nubiry. Przy innych zderzakach może być różnie-trzeba troszkę pokombinować.


Seru

 

I  N  F  O   S  P  O  T

S Q A D   O  N  L  I  N  E 

dominikr sem Tomek125

.

S Q A D   P  O  C  Z  T  A

Logowanie New Page 1
P   O   L   E   C   A   M   Y

S U B S K R Y P C J A 

Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail 

dodaj

.

R   A   N   K   I   N   G

Głosuj na stronę w katalogu
MotoNews.pl

P  A  R  T  N  E  R  Z  Y

© 2001 - 2019 DKT SQAD. Wszelkie prawa zastrzeżone

SVERA.PL | Tworzenie stron www i administracja