.
Newsy
Forum
Klub
Zapisz się
Klubowicze
Partnerzy
Spoty
Kalendarz imprez
Galerie
Porady
Warto wiedzieć
Artykuły
Filmy
Ksiega Gości
Linki
Kontakt

Logowanie

 .
.

 

 

 


 

A  R  T  Y  K  U  Ł  Y   

 

"Zlot DKT"

Zapewne wiele mieszańców Oleśnicy zastanawia się do tej pory co działo się 2 maja br. w ich mieście. Otóż tego dnia, ponad 150 aut zjechało do Oleśnicy na drugą edycję DKT . Aby przekonać się dokładnie co oznacza ten skrót, trzeba było przybyć popołudniem na plac przy ul. Moniuszki, gdzie odbywała się impreza. A chodzi o zlot pojazdów tuningowanych z Dolnego Śląska.
Gdyby wyjaśniać skąd się wziął pomysł na organizowanie takiej imprezy, trzeba by wrócić do korzeni. W sierpniu 2001r na terenie Oleśnicy powstał klub tuningowy, który w niedługim czasie objął swoim zasięgiem okolice miasta, Wrocław i Legnicę. Dzisiaj klub ten nosi nazwę DKT SQAD i należy do tzw. nieformalnego 'teamu' Dolnośląskich Klubów Tuningowych (DKT) obok GDS, DKT Respect, CTT i innych tworzących się na terenie naszego województwa formacji o charakterze motoryzacyjnym. 
Posiadając dość znaczne miejsce do organizowania spotów klubowych, postanowiliśmy pójść o krok na przód i zorganizować zlot o charakterze dolnośląskim, na który przybędą samochody z naszego regionu, i tak się stało. 21-go kwietnia 2002r odbyła się pierwsza edycja zlotu DKT, na którą przybyło ponad 100 aut. Organizacją zlotu zajmowały się 3 osoby: Eifel, Versus, Hubiii, jednak wkład w zlot miał cały klub a w szczególności grupa z Oleśnicy. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że pomysł powtórzymy, biorąc pod uwagę fakt, że w 2002 roku uczestniczyliśmy w Inter-moto we wrocławskiej Hali Ludowej i nie zdążyliśmy zorganizować dwóch potężnych imprez w tak krótkich odstępach czasu.
Drugiego maja tego roku Eifel , Versus i Dr. Killer z dużym wsparciem Oleśnicy (podziękowania dla Wilka, Stochela, Dziadzi i Dedka) przekonali chyba wszystkich, że zlot DKT podwoił swoją popularność. W niedzielę bowiem przez naszą bramę przewinęło się około 200 aut. Wydaje mi się, że ta liczba zaskoczyła prawie wszystkich a w szczególności organizatorów. Cały teren dawnej rampy towarowej został zapełniony w ciągu niecałej godziny. Po rejestracjach można stwierdzić, że informacja o zlocie doszła chyba do najdalszych zakątków Dolnego Śląska. Cieszy nas niezmiernie fakt, że wielu gości potraktowała naszą zapowiedź poważnie i przybyła na spotkanie.
Staraliśmy się przygotować parę atrakcji dla uczestników a mianowicie, oprócz otwartej wystawy pojazdów tuningowanych, odbyło się wiele konkurencji towarzyszących a mianowicie: próba sprawnościowa, sprint na 200m, konkurs "palenia gum". Wielu zapaleńców na zabezpieczonym przez organizatorów i Policję terenie bawiło się i ostro walczyło o zwycięstwo. Cenne nagrody na tę okazję ufundowały formy AUTO-MIX z Oleśnicy oraz firma Auto-Styl sp. z o.o. (organizator imprezy Tuningowisko 2004). Wszystkie konkurencje odbyły się bez przeszkód.
Tytuł 'Auto Zlotu', przyznany przez publiczność, oraz dyplom i stożkowy filtr powietrza otrzymał "Nixon" - właściciel VW Polo (na zdjęciu). Najlepszym kierowcą zlotu okazał się natomiast Marek Jasiak (na zdj.), który w próbie sprawnościowej swoim Renault Clio uzyskał czas 21.03s. W nagrodę również otrzymał dyplom i stożkowy filtr powietrza. Drugie i trzecie miejsce w tej konkurencji zajęli kolejno Andrzej (czarne BMW) i "Dedek" (Opel Ascona). Sprint na 200m zwyciężył zdecydowanie Grzegorz z czarnego Audi 2.0 Turbo, nagroda- strumiennica. Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni, zostali nagrodzeni wjazdówkami na tegoroczną imprezę TUNINGOWISKO WROCŁAW. W konkursie "palenia gum" trudno było wyłonić zwycięzcę. Po długich naradach okazał się nim Krzysztof Łakomiec (Opel Kadet). Wszystkim jeszcze raz gratulujemy. Zlot został zakończony po rozdaniu nagród, po godzinie 16. 
Mamy wielką nadzieję, że udało nam się choć w części spełnić Wasze oczekiwania. Jeżeli wszystko potoczy się po naszej myśli, za rok spotkamy się ponownie na trzeciej edycji DKT, w jeszcze większym gronie, być może już na lotnisku... A więc... do zobaczenia za rok.

Tymczasem zachęcamy do uczestniczenia w naszych spotach klubowych i innych zlotach organizowanych przed DKT SQAD w tym roku (informacje na bieżąco na oficjalnej stronie klubu - www.sqad.pl i forum - www.forum.sqad.pl ). Zapraszamy rónież do naszej galerii, gdzie umieszczone są zdjęcia z naszych zlotów.


FOTORELACJA:

 versus

 
 

I  N  F  O   S  P  O  T

S Q A D   O  N  L  I  N  E 

Lynx222

.

S Q A D   P  O  C  Z  T  A

Logowanie New Page 1
P   O   L   E   C   A   M   Y

S U B S K R Y P C J A 

Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail 

dodaj

.

R   A   N   K   I   N   G

Głosuj na stronę w katalogu
MotoNews.pl

P  A  R  T  N  E  R  Z  Y

© 2001 - 2019 DKT SQAD. Wszelkie prawa zastrzeżone

SVERA.PL | Tworzenie stron www i administracja