.
Newsy
Forum
Klub
Zapisz się
Klubowicze
Partnerzy
Spoty
Kalendarz imprez
Galerie
Porady
Warto wiedzieć
Artykuły
Filmy
Ksiega Gości
Linki
Kontakt

Logowanie

 .
.

 

 

 


 

A  R  T  Y  K  U  Ł  Y   

 

"Od Miedż Klubu do Miedź Sqadu"

W kwietniu 2001 na stacji benzynowej w Lubinie k. Legnicy spotkało się pewnego razu pięciu miłośników tuningu. Radix i Gazor z Lubina oraz diZeL, imel i artcom z Legnicy. Wszyscy poruszeni niedawno zakończonym zlotem w Borkach uznali, że skoro na Dolnym Śląsku jeździ sporo przerobionych samochodów – warto byłoby się czasem spotkać na jakimś małym regionalnym spotkaniu.
Poczynione zostały w tym kierunku prace i już 1 maja 2001 odbył się w Lubinie pierwszy „LGOM spot” (od nazwy Lubińsko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego). Przyjechały auta z Poznania, Wrocławia i oczywiście z okolic Legnicy. Osoby obecne na zlociku znały się główne z forum Autocentrum. Następne spotkanie odbyło się niedługo później i na nim została ustalona nazwa klubu. MIEDŹ KLUB zaistniał wtedy po raz pierwszy na forum Autocentrum i zaczął być kojarzony z okręgiem Legnicko Lubińskim.
Kolejne zloty były organizowane przypadkowo... Zloty odbywały się na zamkniętym placu przy Hucie Miedzi w Legnicy, a na zloty przyjeżdżało co raz więcej osób chętnych do przynależności w klubie. Powstał serwis klubowy stworzony przez imela (www.dituning.of.pl), a klubowicze wyróżniali się z tłumu koszulkami klubowymi i naklejkami na autach. MIEDŹ KLUB działał w ten sposób przez ponad rok. Nawiązane zostały kontakty z innymi klubami, które powstały później na Dolnym Ślasku, co zaowocowało połączeniem „miedziaka” z wrocławskim „SQADem” w drugiej połowie roku 2002. Powstały w wyniku fuzji MIEDŹ SQAD jako lokalny oddział SQADu stał się częścią dużej grupy zrzeszającej osoby zamiłowane w tuningu już nie tylko z okolic Legnicy ale z całego regionu. Strona klubowa została umieszczona na serwerze SQADu i obecny adres to www.miedz.sqad.pl. Klub rozwija się prężnie i ma obecnie około 20 członków. Zmieniło się też miejsce spotkań klubowych. W chwili obecnej odbywają się one na lotnisku Legnickim pod patronatem PHP Mercus.

Michał Rajczakowski

PS. (stan na marzec 2004)
Obecnie nasz klub przechodzi reorganizacje, diZeL przestał już czynnie działać w klubie, skończyła sie pewna epoka.

Ale miejmy nadzieje, że przyjdą dla nas jeszcze tłuste lata.

imEL

 

I  N  F  O   S  P  O  T

S Q A D   O  N  L  I  N  E 

Lynx222

.

S Q A D   P  O  C  Z  T  A

Logowanie New Page 1
P   O   L   E   C   A   M   Y

S U B S K R Y P C J A 

Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail 

dodaj

.

R   A   N   K   I   N   G

Głosuj na stronę w katalogu
MotoNews.pl

P  A  R  T  N  E  R  Z  Y

© 2001 - 2019 DKT SQAD. Wszelkie prawa zastrzeżone

SVERA.PL | Tworzenie stron www i administracja